انتقال تکنولوژی فینگولیمود

انتقال تکنولوژی ساخت ماده اولیه داروی فینگولیمود (داروی ایرانی درمان “ام اس”) توسط هولدینگ داکفا امروز با حضور وزیر بهداشت در سن پترزبورگ آغاز شد.

داروی ایرانی فینگولیمود چندین سال است که برای درمان بیماری “ام اس “توسط متخصصین ایرانی تولید و در بازار دارویی کشور عرضه شده است و انتقال تکنولوژی تولید ماده اولیه آن امروز رسما با حضور وزیر بهداشت و نیز مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی است در سن پترزبورگ آغاز شد.
براساس این گزارش در سفر دو روزه وزیر بهداشت به روسیه ۱۵ سند، پروتکل و توافق همکاری بین دو کشور امضا میشود .دو پروتکل روابط دارویی و تجهیزات پزشکی و یک برنامه عملیاتی همکاریهای بهداشتی و همچنین ۱۲ سند از سوی بخشهای خصوصی دو کشور نیز در پایان مذاکرات دکتر هاشمی و دکتر ورورنیکا اسکوورتسوا، وزیر بهداشت روسیه روز پنجشنبه در مسکو امضا خواهد شد.
این اسناد در چارچوب امضای تفاهم نامه مربوط به همکاریهای بهداشتی و درمانی دو کشورکه آذرماه سال گذشته و در جریان سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به ایران مورد توافق قرار گرفت، به امضاء میرسد.
در چارچوب این توافق ها تاکنون چندین هیات روسی و ایرانی با سفر متقابل، مذاکرات گسترده ای را برای توسعه همکاری ها انجام داده اند که تشکیل کارگروه مشترک دارویی و تجهیزات پزشکی بین دو کشور نیز از دستاوردهای آن است.
بنابر اعلام وبدا، دکتر هاشمی در سفر به روسیه همچنین با پزشکان ایرانی مقیم روسیه ملاقات کرده و از مرکز سکته مغزی نیز بازدید می کند (Strok center) . همچنین ملاقات با خانم نیکیشینا وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در این سفر خواهد بود.بخشی از اسناد نقشه راه توسعه روابط ایران و روسیه که پائیز سال گذشته در نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور در مسکو امضا شد و ارزش طرح های مورد توافق ۴۰ میلیارد یورو است، در برگیرنده اجرای پروژههایی در حوزههای بهداشت، درمان و دارو بین دو کشورنیز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *